Assassin’s Creed: Origins

pobierz-greAssassin’s Creed: Origins to tytuł wyczekiwany przez każdego fana całej serii gier o tytułowych Assassinach. Bardzo ciekawie zapowiada się informacja, mówiąca o tym, że Assassin’s Creed: Origins jest prequelem do całej serii. Akcja przeniesie nas zatem do samych początków organizacji – starożytnego Egiptu. Tam przyjdzie się nam wcielić w Bayeka – jest on nubijskim wojownikiem i jednocześnie jednym z założycieli bractwa.

Za najnowszego Assassin’s Creed: Origins odpowiedzialne będzie ponownie studio Ubisoft. Jak podkreślają programiści studia, ich nowe dzieło ma być nowym otwarciem dla całej serii. Wszystko za sprawą dodatkowych zmian, jakie zaszły w grze. Usprawniono oraz zupełnie odmieniono całą mechanikę rozgrywki, zmian dokonano również w całej fabule gry. Dodatkowo najnowszy Assassin’s Creed: Origins po raz pierwszy został osadzony w starożytności, co wcześniej nie miało miejsca. Wersja na komputery osobiste posiadać też będzie najbardziej zaawansowaną rozdzielczość – 4k.

Ponieważ rozgrywka w Assassin’s Creed: Origins przeniesiona została do starożytnego Egiptu, to podczas gry dowiemy się między innymi o intrydze, która wpłynęła na powstanie organizacji – wszystko za sprawą wcielenia się w Bayeka z Siwy. Nasz bohater był nubijskim wojownikiem – elitarnej jednostki wojowników i agentów. Jednakże tak samo jak on, tak i jego współtowarzysze zaczęli odchodzić do przeszłości. Spowodowane to zostało zwiększającymi się wpływami greckimi – wprowadzonymi do kraju przez dynastię Ptolemeuszy. Naszemu bohaterowi nie pozostało nic innego jak dostosowanie się do zmian, jakie zaczęły zachodzić w kraju. W nowym Assassin’s Creed: Origins będziemy mieli możliwość poznania nie tylko rysu fabularnego w starożytności. Gracze ponownie zyskają możliwość odwiedzenia czasów współczesnych i odkrycia nowych tajemnic Abstergo Industries – firmy będącej przykrywką dla odwiecznego wroga Assassynów – Templariuszy.

Assassin’s Creed: Origins oferować będzie graczom otwarty i rozległy świat – wielkościowo zbliżony do rozmiarów tego znanego z Assassin’s Creed: Black Flag. W grze odwiedzimy wielkie miasta – takie jak Gizę, gdzie znajdziemy Piramidy i Sfinksy – jak również mniejsze miasta, czy Deltę Nilu. Twórcy nie podzielili mapy na poszczególne sektory – dzięki temu unikniemy ciągłego widoku ekranu ładowania się w trakcie podróży. Mapę będziemy mogli zwiedzać zarówno pieszo – pokonując mapę w charakterystycznym dla Assassina stylu – jak również dosiadając wierzchowca – konia lub wielbłąda. Dodatkowo twórcy gry dodali możliwość powożenia rydwanem, czy podróżowania na pokładzie łodzi. Podczas podróży na naszej drodze spotkamy zwierzęta, które Bayek będzie miał możliwość oswoić i wykorzystać w walce. Po raz pierwszy w całej historii serii, postacie neutralne podporządkowane zostały trybowi dnia. Oznacza to, że nie zawsze znajdziemy je w danym miejscu. Będą one miały swoje własne zajęcia, a o różnych porach dnia spotkać je będziemy mogli w różnych miejscach.  Dzięki temu eksploracja stanie się jeszcze ciekawsza, gdyż okazać się może, że przemierzając daną trasę w nocy, nie spotkamy nikogo, a za dnia znajdziemy na tej samej drodze postać oferującą nam np. misję poboczną.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ