pobierz-greBattlefield 1 to nie tylko świetny tytuł serii osadzony w realiach I Wojny Światowej. To również możliwość poznania odrobiny historii – głównie, jeżeli chodzi o miejsca i strony ze sobą walczące. Jednak to, na co każdy gracz z niecierpliwością czeka to przede wszystkim tryby gry, w jakich przyjdzie mu się zmierzyć z innymi. Tutaj twórcy oddali graczom do dyspozycji aż sześć trybów. Znalazł się także tryb Gołębia Wojennego – gdzie za pomocą ptaków wzywa się wsparcie artylerii.

 

Podstawowym trybem w grze, doskonale znanym każdemu rasowemu graczowi FPS jest „Podbój”. Jest to rozgrywka na naprawdę dużych mapach z udziałem bardzo dużej ilości graczy – aż 64. Rozgrywka polega na zdobywaniu poszczególnych miejsc na mapie i ich obronie. Przeciwna drużyna ma za zadanie utrudnić cel misji poprzez ponowne przejmowanie punktów kontrolnych. Drugim doskonale znanym trybem rozgrywki jest tryb dominacji. Teoretycznie jest to jedna z odmian podboju. Walka w tym trybie toczy się na mniejszych mapach i wykorzystywana jest w niej głównie piechota. Gra dalej toczy się o punkty strategiczne umiejscowione na mapie. Po zdobyciu danego punktu kontrolnego drużyna otrzymuje punkty – również za zdobytego fraga. Wygrywa drużyna, której uda się zgromadzić wymaganą pulę punktów w najkrótszym czasie. Kolejnym trybem rozgrywki w Battlefield 1 jest operacja. W tym trybie gracze atakujący starają się zająć i opanować dany teren, przez co przesuwają linię frontu do przodu. Drużyna broniąca stara się za wszelką cenę zatrzymać napierające wojska. Szturm jest następnym trybem w grze, który doskonale znają fani serii Battlefield. Jedna ze stron posiada telegrafy, które drużyna przeciwna stara się zniszczyć. Drużyna broniąca ma wsparcie artylerii, a ta zdaje niezwykłym atutem w obronie. Po utracie danego sektora broniący wycofują się do dalszego. Gołębie wojenne – nowy tryb rozgrywki dostępny w Battlefield 1 – dotąd niespotykany w serii. Zadaniem obu drużyn jest dotarcie do gołębi ukrytych na mapie i wypuszczenie ich z prośbą o wsparcie artyleryjskie. Ostatni tryb to zespołowy DM. Tę formę rozgrywki zna każdy, kto poświęcił grom FPS przynajmniej chwilę. Dwie drużyny stają naprzeciwko siebie, a ich zadaniem jest przetrwanie przy jednoczesnym zlikwidowaniu jak największej ilości przeciwników. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza osiągnie wyznaczony cel.

 

Battlefield 1 to zupełnie nowa odsłona całej serii. Przede wszystkim dzięki osadzeniu tytułu w realiach pierwszej Wojny Światowej gra już na starcie zyskała wielu fanów. Jest to niezwykle grywalny klimat, który rzadko pojawia się w nowych produkcjach. Nowa odsłona serii stawia na powrót do klasyki całej serii. Twórcy postawili również na odwzorowanie brutalności z pierwszej Wojny Światowej. W grze występuje kawaleria, która odpowiednio zagrana daje możliwość przeprowadzenia szarży na oddziały wroga z szablą i wycięcia ich w pień. W bliskim starciu gracze będą mogli szarżować na siebie z bagnetami, czy walczyć przy użyciu saperki. Pojawiają się tutaj również miotacze ognia i gazy bojowe, które właśnie wtedy zostały po raz pierwszy raz użyte.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ