pobierz Cyberpunk 2077

pobierz-greCyberpunk 2020 jest grą osadzoną w mrocznej przyszłości. Nie istnieje tutaj ani prawo ani porządek. Ludzie uciekają od szarej rzeczywistości podłączając się do sztucznej inteligencji i spędzając całe swoje nędzne życie przed komputerem. Inni zatruwają swój organizm poprzez używki – bogatych stać jednak na takie które nie wywołują negatywnych skutków przez co mogą być na „haju”. Jednak Ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić zatruwają swój organizm marnymi narkotykami, które niszczą im nie tylko umysł ale także i ciało.
Część wybiera jednak trzecie rozwiązanie ucieczki od rzeczywistości – cyborgizacja. Ci którzy mogą sobie na to pozwolić pozwalają na wszczepienie sobie cybernetycznego wszczepu. Korporacje oferują bardzo wiele rodzajów implantów – począwszy od takich, które pełnią rolę estetyczną, ale także i takie które są udogodnieniami. Udogodnienia są różne – może to być interfejs pozwalający wyświetlać w oczach kalendarz czy zegarek – te są najbardziej prostymi. Te najbardziej złożone oferują po wszczepieniu wiele możliwości – takie jak wzmacniające siłę mięśni lub wprowadzające nowe organy. Możliwości jakie oferują korporacje są nieograniczone – ludzie z wszczepieniami potrafią praktycznie wszystko. Mogą widzieć nawet w pełnych ciemnościach, mogą oddychać pod wodą, mogących się poruszać się szybciej niż dostępne samochody, mogą przebijać betonowe ściany gołymi rękoma czy być w stanie stwierdzić czy informacje jakie otrzymują są prawdziwe czy też nie. Wszystko to wydaje się być niezwykłą bajką, jednak jest jedna rzecz- przysłowiowy haczyk. Ludzie po wszczepieniach zaczynają być inni – aspołeczni, oziębli – a po pewnym czasie wpadają w obłęd. Osoby które dokonały wielu modyfikacji po pewnym czasie przestają przypominać ludzi – stają się bardziej maszyną, cyborgiem. Osoby popadające w obłęd powoli zaczynają stawać się niebezpieczni dla otoczenia – dochodzi do brutalnych aktów przemocy, zabójstw i okrucieństw.
Jednakże istnieje zabezpieczenie – specjalny oddział policji, którego głównym zadaniem jest ściganie i neutralizacja obłąkanych po wszczepieniach nieludzi – Psychosquad. Psychosquad jest także niebezpieczny sam w sobie – prewencja bardzo często prowadzi do samosądów i egzekucji. Nowoczesny oddział działa zapobiegawczo, dla nich każdy cyborg jest potencjalnym zagrożeniem, które zdecydowanie lepiej od razu zneutralizować niż czekać aż „coś się wydarzy”.
Podobnie jak z narkotykami – nie każdego stać na modyfikację tak samo jak nie każdy ma predyspozycje do przeprowadzenia w swoim ciele modyfikacji. Tych którym nie pisane są modyfikacje implantami znajdują swoją przyszłość w zupełnie innej gałęzi życia – muzyce. Rock jest wszechobecny a najlepsi porywają tłumy swoją charyzmom.
Równie popularnym rozwiązaniem ucieczki jest tak zwane braindance – jest to rozwiązanie polegające na wszczepienie pozytywnych wspomnień. Zawierają one wspomnienia oraz emocje działające prawie jak narkotyki – jest to metoda szczególnie popularna wśród bogatej młodzieży.
Ostatnią drogą ucieczki są tytułowe cyberpunki – czyli najbardziej radykalne społeczeństwo spotykane w grze. Wśród nich wszechobecne są modyfikacje ciała, narkotyki, muzyka – nie stronią od niczego i dopuszczają każdy sposób używek. Do cyberpunktów należy nie tylko biedota ale także wysoko postawieni biznesmeni uciekający w ten świat przed codziennym życiem. Znaleźć tutaj można także muzyków z zaburzeniami psychicznymi oraz popędami rewolucyjnymi. W szeregach cyberpunków można znaleźć najlepszych hakerów, samozwańczych bohaterów i największych narkomanów. Cyberpunki kierują się trzema zasadami – widowiskowość podejmowanych działań jest ważniejsza od jej skuteczności, wyglądać należy na kogoś kto jest specjalistą w tym co robi oraz walka z własnymi słabościami.
Gracz trafia do niezwykłego świata, gdzie nie ma pojęcia prawa. Każdy kieruje się swoimi własnymi zasadami, obok wielkich korporacji żyją narkomani, ludzie zmodyfikowani oraz cyberpunki. Świat jest brutalny i pozbawiony reguł. Do premiery gry pozostało już niewiele czasu i wszystkie zapowiedzi skłaniają do tego, że tytuł ten będzie czymś perfekcyjnym.
Cyberpunk 2077 pobierz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ