Elex download

pobierz-greStudio Piranha Bytes dało graczom wiele radości, kiedy świat ujrzała ich produkcja – seria Gothic. Studio ponownie zachwyca swoim nowym projektem, nie jest to kontynuacja Gothica, lecz zupełnie nowa produkcja, która zapowiada się wprost idealnie.

Elex został osadzony w mrocznym, postapokaliptycznym świecie, przepełnionym technologią oraz magią. Gracze będą mieli możliwość poznania planety Magalan, w którą wiele lat wcześniej uderzył meteoryt, przynosząc ogromne zniszczenia. Uderzenie meteorytu sprawiło, że istniejąca tam cywilizacja praktycznie przestała istnieć, a na jej zgliszczach powoli zaczął kształtować się zupełnie nowy świat. Meteoryt przyniósł na planetę nie tylko wielkie zniszczenie, ale także niezwykły pierwiastek – jest nim tytułowy elex. Służy on do tworzenia nowego uzbrojenia, jak również wykorzystuje się go do umiejętności magicznych. Jego stosowanie niesie jednak konsekwencje – zatraca się swoje ludzkie odczucia. Pomimo tak wielkiej wady, o złoża elexu ciągle toczą się zaciekłe walki.

Nowe społeczeństwo planety podzieliło się na cztery obozy. Najsilniejszy z nich stanowi obóz Albów. Przedstawiciele tego obozu są silnie imperialistyczni, a wskutek bardzo dużego używania elexu całkowicie zatracili oni swoje człowieczeństwo. Przeciwstawiają się im trzy pomniejsze obozy – harmonijni Berserkerzy, niezwykle zaawansowani technologicznie Klerycy oraz utrzymujący się na uboczu Banici.

Naszą rozgrywkę w grze Elex rozpoczynamy jako zdradzony generał z obozu Albów. Jednak udaje się nam przeżyć i trafić do obozu Berserkerów. Atak na życie naszego bohatera skutkuje jednak utratą pamięci dotyczącej tego, kim byliśmy wcześniej. Właśnie od tego momentu świat gry Elex staje przed nami otworem. Będziemy mogli go eksplorować i wykonywać wszelkiego rodzaju zadania – te główne, jak i szereg mnogich questów pobocznych. Wraz z rozwojem sytuacji zyskamy możliwość dołączenia do jednego obozu – będziemy mogli dołączyć do Berserkerów, Kleryków lub Banitów. Każdy z obozów posiada swoje unikatowe zdolności i umiejętności, które pozwalają im przeżyć w nowej sytuacji. W zamian za pomoc nasz bohater będzie mógł liczyć na cenne nagrody – magię, niekonwencjonalną broń, czy też niezwykle potężne technologie.

W kwestii mechaniki gry, twórcy oferują graczom bardzo duży i rozbudowany świat, a także możliwość jego swobodnego eksplorowania. Nie będzie nam tutaj przeszkadzać ekran ładowania pomiędzy poszczególnymi lokacjami, został on usunięty. Podczas naszej przygody w grze Elex zyskamy możliwość zwiedzenia różnych lokacji planety. Trafimy między innymi na rozległe pustynie, zaśnieżone lasy, góry, mroczne bagna oraz zielone zagajniki. Wędrowanie po tak rozległym terenie zostało bardzo dobrze rozwiązanie. Twórcy gry Elex wprowadzili tryb szybkiej podróży – na zasadzie teleportów. System ten idealnie sprawdzał się w innych grach RPG, między innymi Wiedźminie 3. Dodatkowo do naszej dyspozycji oddany został plecak odrzutowy – pozwoli on na szybką podróż, czy też dostanie się w trudne lokacje.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ