pobierz Mass Effect: Andromeda

pobierz-greSerii gier Mass Effect nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gier RPG z bardzo rozbudowanym światem gry. Niewątpliwie każdego z nich ucieszy fakt o nowej odsłonie gry Mass Effect – czwarta część opatrzona została podtytułem Andromeda. W nowej odsłonie przygód gracze będą mieli możliwość pokierowania losami członka ekspedycji międzygalaktycznej. Jej celem jest zbadanie nowej galaktyki – Andromedy. Gra koncentruje się przede wszystkim na eksplorowaniu nowych światów, a przez to pozwoli graczowi na kontakt z ich mieszkańcami. Twórcy gry zaplanowali bardzo dobrze rozbudowaną historię fabularną, nie zabraknie oczywiście mnogości questów pobocznych, jak również walki z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Sami twórcy podkreślają, że ich najnowsza część Mass Effect stanowi swojego rodzaju nowy początek dla całej serii. Gra została przygotowana na różne platformy, również miłośnicy konsol będą mieli okazję zapoznać się z tytułem. Nie jest jednak tajemnicą, że to właśnie pecetowa wersja Andromedy została zaopatrzona w najnowsze osiągniecia graficzne – między innymi wspierane przez rozdzielczość 4K. Zawartość samej gry jest jednak identyczna dla każdej platformy, także żaden z graczy nie będzie w tym wypadku poszkodowany. Głównym wątkiem fabularnym Mass Effect 4 jest historia galaktyki Andromeda. Rasy zamieszkujące Drogę Mleczną oraz inne galaktyki rozpoczęły pracę nad budową tak zwanych Ark – bardzo potężnych statków, których celem jest przetransportowanie ludności danej rasy do nowej galaktyki. Celem ekspedycji jest odnalezienie planet, które będą mogły zostać zaadoptowane na „drugi dom”.
Pomiędzy poszczególnymi Arkami możliwa jest komunikacja – wszystko dzięki Nexusowi, który jest ogromną jednostką centralną. Nexus działa na takich samych zasad, co Cytadela znana każdemu, kto miał przyjemność rozgrywki w poprzednich częściach Mass Effect. Dowódcami poszczególnych statków Ark są Pionierzy – zaprawieni w boju i oddani sprawie żołnierze. Podczas trwającej aż sześćset lat podróży, mieszkańcy Ark przebywali w stanie hibernacji, dlatego nie są świadomi wydarzeń, jakie miały miejsce w ich rodzimej galaktyce.
Gracze będą mieli okazję wcielić się w dwie grywalne postacie. Jest to rodzeństwo, Sarah oraz Scott Ryder – dzieci Pioniera Arki Aleca Rydera, dowodzącego Arką Hyperion. Alec Ryder jest równie zasłużonym członkiem programu N7. Wybór bohatera na początku gry ma również odzwierciedlenie w całej rozgrywce. Rzutuje on bowiem na część wydarzeń, jakie zostały przedstawione – tak samo, jak decyzje których gracz będzie musiał nieustannie dokonywać. Podobnie, jak w poprzednich częściach, tak również i w Mass Effect: Andromeda nie zabraknie gwałtownych zwrotów akcji, które pokazane zostaną z wielkim rozmachem. Gracze będą mieli możliwość poznania Andromedy w głównym wątku, jednak to dzięki zadaniom pobocznym, dogłębnie poznają jej historię, zamieszkujące rasy i tajemniczych Kettów.
Mass Effect 4: Andromeda zapowiada się niezwykle interesująco. Niewątpliwe jest to tytuł, obok którego fani serii oraz miłośnicy RPG nie przejdą obojętnie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ