SpellForce3 pobierz

pobierz-greNajnowszy SpellForce 3 jest kontynuacją niezwykle popularnej serii gier. Tytuł łączy w sobie elementy nie tylko klimatycznej strategii, ale również RPG – wszystko zostało osadzone we wspaniałym świecie, nieznanym do tej pory fanom serii. Najnowsza odsłona ma być prequelem do znanych graczom wydarzeń z poprzednich dwóch części. Dzięki takiemu zabiegowi ze strony twórców gracze zyskają możliwość poznania świata przed jego rozłamem na mniejsze wyspy.
W grze trafią oni do świata fantasy, dokładnie do świata Eo, który nie został jeszcze zniszczony wydarzeniami z pierwszej i drugiej części gry. Gracze dzięki takiemu zabiegowi będą w stanie poznać historię rozłamu świata w jakim przyjdzie im spędzić długie godziny. Poznają historię rytuału konwokacji, jak również dowiedzą się, jaką w tym wszystkim rolę odegrało stowarzyszenie najpotężniejszych magów ras – Kręgu. W trzeciej odsłonie serii gracze poznają również tajemniczą nową frakcję Arcane.
Twórcy SpellForce 3 nie odeszli od rozwiązań znanych z poprzednich części. Dalej będziemy mieli przyjemność rozgrywki w mechanice łączącej w sobie klasycznego RTSa oraz RPG. Gracz, niczym w klasycznym RPGu będzie miał możliwość stworzenia swojej własnej postaci i szkolenia jej. System rozwoju postaci został zdecydowanie poprawiony i dużo bardziej rozbudowany w porównaniu do poprzednich części. Twórcy zdecydowali się na odejście od klasycznego podziału na poszczególne klasy, a to dało dużo większe możliwości rozwojowe. Gracze będą mogli wybierać te specjalizacje i umiejętności, na których dużo bardziej im zależy i z którymi dużo lepiej się im gra. Takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia naprawdę bardzo unikatowej postaci. Dodatkowo gracze będą mieli możliwość zwiedzania lochów oraz podziemi, w grupkach do sześciu bohaterów. Wówczas gra przypomina delikatnie tą z gatunku hack-n-slash – gracze stawiać będą czoła grupkom przeciwników, a poszczególne umiejętności są przypisane do poszczególnych klawiszy. Lochy i podziemia to jednak tylko część map, na jakich gracze będą toczyć rozgrywkę. Należy pamiętać również o świecie na powierzchni. To właśnie tam gracze będą wznosić swoje obozy wypadowe, a w nich szkolić będą swoje wojsko. Przy tym należy zauważyć znaczącą różnicę w porównaniu z poprzednimi częściami serii – w trzeciej odsłonie jednostki dużo bardziej przypominają regularną armię. W poprzednich częściach miało się wrażenie sterowania niewielkimi oddziałami zbrojnych band – zdecydowanie zmiana tego typu jest na duży plus. Sterowana przez gracza armia będzie miała możliwość ułożenia w formację, a dodatkowo gracze podczas walk będą musieli zwracać uwagę na otoczenie i ukształtowanie terenu – będzie ono miało znaczący wpływ na przebieg walk i właśnie od ukształtowania terenu bardzo często zależeć będą wyniki potyczek.
Gra nastawiona jest nie tylko na rozgrywkę jednoosobową, w której gracze będą mogli poznać historię świata. W tym trybie będą czekały na nich nie tylko główne zadania fabularne, ale także szereg misji pobocznych. SpellForce 3 oferuje również rozgrywki multiplayer – w klasycznych rajdach podziemi lub w trybie znanym z gier MOBA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ