The Guild 3 pobierz

pobierz-greKażdego z miłośników niestandardowej rozgrywki, jak również fanów poprzednich części, ucieszy fakt powstania nowej gry – The Guild 3. Jest to gra łącząca w sobie kilka popularnych stylów – grę strategiczną, ekonomiczną oraz elementy RPG. W nowym The Guild 3 gracze ponownie pojawiają się w średniowiecznym świecie – w roku 1400. Celem gracza jest osiągnięcie jak największego sukcesu w bardzo brutalnym otoczeniu, gdzie każdy ze spotkanych NPCów walczy o pozycję i przetrwanie. Twórcy gry dzięki odpowiedniemu połączeniu kilku gatunków stworzyli niezwykle pasjonujący tytuł, pozwalający wcielić się w role mieszczanina w średniowiecznym świecie. Każda decyzja gracza ma wpływ na otaczający go świat, jak również na to, w jaki sposób postrzegają go mieszkańcy danego miasta. Na potrzeby najnowszej odsłony gry opracowano specjalny system, pozwalający spotkanym NPC reagować na otoczenie i podejmowane przez gracza decyzje. Twórcy zadbali również o otoczenie, w jakim przyjdzie graczom się odnaleźć. Do dyspozycji oddano kilka bardzo rozbudowanych miast, na ulicach, których przyjdzie zdobyć każdemu grającemu sławę. Bardzo dobrą wiadomością dla grających jest brak z góry nakreślonej fabuły, według której należy opierać całą swoją rozgrywkę. Gracze mają możliwość skorzystania z dwunastu dostępnych scenariuszy, dzięki którym możliwe jest czerpanie przyjemności z rozgrywki. Dodatkowo dostępne zadania oraz poszczególne misje, jakie będziemy musieli wykonywać, uzależnione będą od postaci jaką wybierzemy na samym początku.
Głównym celem The Guild 3 jest odnalezienie się w średniowiecznym świecie, kierując mieszczaninem. Gracz będzie musiał zbudować swoje własne imperium, które nie tylko zyska duże wpływy, ale również przetrwa kilka pokoleń. Budowanie potężnego imperium rozpoczynać będziemy jako mali przedsiębiorcy. W grze będziemy mogli wcielić się między innymi w poważanego kowala. Na początku będziemy mieli do dyspozycji małą kuźnię oraz kilku pracowników bez umiejętności. W miarę postępu gracze będą dysponować lepszą kuźnią, doświadczonymi pracownikami i drogimi wyrobami. Odpowiednio prowadzony handel i podejmowane decyzje pozwolą na osiągnięcie zamierzonego celu. Równie ważne będą podejmowane decyzje i sprawdzanie w jaki sposób postępuje konkurencja. Z czasem, gracze będą mogli inwestować w kolejne przedsiębiorstwa – każda decyzja musi jednak zostać przemyślana. Jeżeli zainwestuje się w produkcję wyrobów, których jest bardzo dużo na lokalnym rynku, wówczas zarobek z tego tytułu będzie bardzo mały. Warto zdecydować się na mniej popularny kierunek i dzięki temu wieść prym w danej dziedzinie.
Gracze nie będą musieli skupiać się jedynie na jednej dziedzinie – produkcji i handlu. Bardzo ważna okaże się też polityka – podobnie jak w poprzednich częściach gry. Dobre stosunki z włodarzami miast okazać się mogą pomocne, jednak wejście do Rady Miasta może być kluczowym momentem w grze. Brak liniowości, duża możliwość wyborów, a także brutalny świat średniowiecza okazały się idealnym tematem na grę. The Guild 3 to niewątpliwie kolejna odsłona serii, w którą koniecznie trzeba zagrać i ją poznać.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ