Vampyr download

pobierz-greVampyr jest grą RPG, niezwykle mroczną, od studia DONTNOD Entertainment. Bohaterem gry jest chirurg, weteran wojenny z I Wojny Światowej, który po zaciekłych walkach wraca do kraju, aby dalej nieść pomoc ludziom. Tym razem na cel obiera sobie zadanie powstrzymania epidemii grypy hiszpanki. Podczas powrotu zostaje on jednak zaatakowany i ugryziony – przez wampira. Od tego momentu zostaje on rozdarty – z jednej strony chce pomagać ludziom dotkniętym grypą hiszpanką, a z drugiej strony musi walczyć z wypełniającą go rządzą zimnego krwiopijcy.

W grze przyjdzie nam zwiedzić XX wieczną Anglię. Studio odpowiedzialne za produkcję Vampyr ma już na swoim koncie takie tytuły jak Life is Strange, czy też Remember Me.

Fabularnie Vampyr prezentuje się niezwykle dobrze. Akcja gry przeniesie nas do Europy, kiedy panowała epidemia, a na ulicach miasta Londyn panował strach oraz przemoc. Przyjdzie nam pokierować losami lekarza chirurga – Jonathana E. Reida. Wraca on z frontu I Wojny Światowej, aby w swoim mieście zacząć nieść pomoc ludziom chorym na hiszpankę. Jego głównym celem jest również powstrzymanie śmiercionośnej epidemii za wszelką cenę. Jednak nasz bohater podczas powrotu z wojny do Londynu, zostaje zaatakowany, budzi się w masowym grobie i odkrywa, że został ugryziony przez wampira. Od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać. Nasz bohater będzie musiał walczyć nie tylko z epidemią grypy hiszpanki, ale także z narastającym w nim pragnieniem krwi. Pragnienie krwi zmusi gracza do podejmowania bardzo ciężkich wyborów – wszystko to, co zrobimy, kogo zabijemy, kim się pożywimy wpływać będzie na cały przebieg fabuły.

Mechanicznie Vampyr, posiada dość typową rozgrywkę erpega akcji. Podczas gry, przemierzać będziemy ulice Londynu i wykonywać zadania – te z głównej linii fabularnej, jak i poboczne. Przyjdzie nam jednak stawić czoło z wieloma wrogami na mrocznych ulicach miasta. Będzie to nie tylko nowy rodzaj wampira – powstały wskutek mutacji grypy hiszpanki. Na naszej drodze staną również członkowie niezwykłej organizacji – sięgającej starożytności – łowców wampirów. Walka z nimi odbywa się w czasie rzeczywistym – wykorzystać w niej będziemy mogli nie tylko gołe dłonie, ale również broń białą i palną, jak również będziemy mogli posłużyć się naszymi nowymi zdolnościami wampira.

Vampyr to gra skupiona na konkretnej tematyce, dlatego nie mogło zabraknąć elementów krwi. Pożywić się możemy praktycznie każdą napotkaną osobą, którą napotkamy na naszej drodze. Bardzo często zmuszeni będziemy do podjęcia bardzo trudnych decyzji – wyeliminowanie osoby sprawi, że zniknie ona z życia miasta. Źle pojęta decyzja może skutkować brakiem możliwości wykonania questa, co zaburza grę.  Do gry, twórcy zaimplikowali aż 60 postaci z rozbudowaną osobowością – posiadają oni swój własny profil, zwyczaje, zajęcia i wpleceni zostali w życie codzienne miasta. Wypicie krwi z przypadkowej osoby może okazać się dla nas złą decyzją – dla przykładu nie będziemy mogli poznać konkretnej historii miasta, czy wykonać dodatkowego zadanie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ